mapa strony
Leczenie kręgosłupa
Strona główna |  O Nas |  Ból kręgosłupa |  Galeria |  Cennik zabiegów |  Kontakt
nagłówek2 nagłówek3
nagłówek4 nagłówek5
nagłówek6 nagłówek7
Oferta leczenia kręgosłupa

Oferta menu

Pytania o kręgosłup

Najczęściej zadawane pytaniaCzy moje schorzenia nadają się do leczenia trakcją ruchową?
Oceny schorzeń kręgosłupa każdego pacjenta dokonujemy na podstawie rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego bądź też zdjęcia wraz z opisem. Posiadanie w miarę aktualnej dokumentacji diagnozy jest niezbędne w każdym chyba leczeniu. Wygodnie jest w celu wstępnego potwierdzenia możliwości leczenia przesłać opis wyniku na nasz adres email.

Dlaczego masaż, jakkolwiek by się nie nazywał (leczniczy, medyczny, zdrowotny) powoduje w dłuższym okresie czasu nasilenie bólów kręgosłupa!?
W uproszczeniu, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki zwyrodnienia lub dyskopatii organizm próbuje przeciwdziałać napinając zwykle słabe mięśnie odpowiedzialne za utrzymywanie kręgosłupa. Zmniejsza się przez to ruchomość kręgosłupa, a zwiększa dyskomfort i ból oraz ucisk na korzenie nerwowe. Taki stan jest zwykle pierwszym poważnym sygnałem do podjęcia leczenia. Masaż rozluźnia napięte mięśnie przykręgosłupowe i więzadła dając uczucie ulgi od ucisku oraz lepsze samopoczucie. W tym czasie, gdy mięśnie "odpoczywają" dużo większe obciążenia przenoszone są bezpośrednio na kręgosłup przyspieszając powstawanie schorzeń. Po 2-3 tygodniowej regeneracji mięśnie i więzadła znów się napinają tworząc koło zamknięte z nieco gorszym skutkiem. Dużo skuteczniejsze jest odpowiednie rozciągnięcie mięśni i więzadeł bez ich "relaksowania". Taki stan pojawia się na wyciągu trakcji ruchowej.

Czy leczenie trakcją ruchową jest lepszym wyjściem niż operacja kręgosłupa?
Zdecydowanie tak. Zanim osoba podda się operacji powinna wykorzystać wszystkie możliwości leczenia nieinwazyjnego, zwłaszcza kiedy występuje duża nadzieja. Po przeprowadzonej operacji zwykle możliwości rehabilitacji są bardzo ograniczone. Nawet już ze skierowaniem na operacje warto poddać się zabiegom trakcji ruchowej ze względu na leczenie kręgosłupa na pozostałych poziomach. Operacja wykonywana jest bowiem na jednym lub dwóch poziomach danego odcinka, natomiast trakcją leczony jest cały odcinek kręgosłupa.

vertetracDlaczego metoda trakcji ruchowej jest tak mało znana?
Jest to stosunkowo nowy sposób leczenia, jeszcze nie rozpropagowany w Polsce, choć ze względu na efekty coraz częściej stosowany przez prywatne kliniki rehabilitacyjne. O uznaniu dla metody świadczy Złoty Medal na targach rehabilitacji RehMedika 2009 otrzymany za aparat Vertetrac do trakcji odcinka lędźwiowego.

Czy przy osteoporozie można wykonywać trakcje?
Tak, nawet zaawansowana osteoporoza nie stanowi przeciwwskazania do leczenia trakcją ruchową.


Czy konsultacje są płatne?
Nie. Kwalifikacji na zabiegi trakcji dokonujemy nieodpłatnie.

Czy dla osób z poza Śląska jest w Mysłowicach tani nocleg?
W Mysłowicach polecamy nocleg www.akademikus.prv.pl

© 2009-2016 | promocja stron Kontakt  |   Google+

Valid HTML 4.0 Transitional Poprawny CSS!